Po stopách války část první - Belgie

Čas na jeden vážnej článek. OK kecám i na cestách se mi (ne)daří, ale tentokrát si můžete odnést víc než jen, že se zasmějete. Převážná část cest, který tady najdete budou mít něco společnýho s válkou. Jednoduše pokud jakákoli země, kterou navštívím má i válečnou historii, já to potřebuju vidět. Jo, baví mě První a Druhá světová. O tom kdyžtak jindy (já totiž jak se o tom rozmluvím, tak je to hodinovej monolog …)

Na podzimní výlet jsem totiž mojí milovanou parťačku na cesty Nelču přemluvila, aby byl lehce válečnej. Chudák měla tolik práce, že netušila, kolik bodů jsem do toho Tripadvisoru nasekala a tím pádem chyběl ten polda, co dohlídne na to, že je reálný to stihnout. No a protože jsem zas měla velký oči, nestihly jsme to že jo…

Vyrážely jsme z Prahy, cílem byl Dunkirk a Normandie s tím, že uděláme nějakej zajímavější okruh. Takže logicky se nabízelo vzít to přes Belgii, pobřeží a zpátky jsem si řekla, jak udělám Nelče radost s Paříží. A protože je to fakt dlouhý, rozhodla jsem se, že vám to rozdělím na Belgii a Francii zvlášť.

Pět ráno, vstáváme a vyjíždíme. Hele už jsem ti Neli odpustila, že jsem se opařila tím neskutečně horkým kafem, nechápu to, ale ta holka má nějakej termohrnek, kterej to kafe snad ještě ohříval na 100 stupňů a drželo to asi dalších 5 hodin. A teď teda k tomu, co vás zajímá – místa. 

#Antverpy

Teď jsem pobavila sama sebe, aneb napiš článek na místa WWI a WWII a začni místem, kam jste si jen zastavily abyste se protáhly. Ale i Antverpy maj svojí historii k válkám, v té První tu probíhali boje mezi Němci a Brity a ve Druhé Němci město bombardovali raketama V2, přístav se jim ale zničit nepodařilo.

Město je hezký, o tom žádná, jejich náměstí Grote markt mi připomnělo bruselský náměstí Grand-place, který se mi strašně líbí. Otáčíte se kolem dokola a vidíte fakt krásný baráky a jestli jsem dávala na střední pozor, tak jsem správně tipla, že jde o renesanci, ale možná teď jenom dělám chytrou. Suma sumárum, tady vám ale stačí fakt jen kafe a procházka a jedete dál.